Stránky

pondělí 14. prosince 2015

6 týdnů mámou: Co mám jako jíst?!

Neuvěřitelné, ale už to bude 6 týdnů, co je s námi náš chlapeček Oliver :) Každý říká, jaké je to malinké miminko, ale nám už přijde jako velkej kluk - přece jen o několik centimetrů už vyrostl. Být mámou je krásné, ale náročné. Mám pocit, že nic nestíhám doma (manžel s utěrkou na prach v ruce vám to může potvrdit). Upekla jsem perníčky, obyčejné pro manžela, a proteinové pro sebe, ale stejně je nejspíš nebudu jíst, viz níže - a to co mi vždycky zabralo třeba 2 hodiny, mi teď zabralo asi 5 hodin :D

STRAVA
Oliverek je zlaté miminko, jen ho trápí bolení bříška. První týden probrečel pravidelně třeba od 17h do půlnoci. Teď se ta doba zkrátila, nicméně pořád ho prdíky trápí, hlavně večer, někdy i během dne. Zkoušeli jsme různé kapičky, ale mám pocit, že ani levné ani drahé nezabírají. Takže nastalo to, čemu jsem se chtěla vyhnout - radikální změny v jídelníčku. Samozřejmě nejím čerstvé pečivo (navíc jen doma upečené), kynuté buchty, žádné fazole, čočku, zelí, papriku, atd. Odpustit si čokoládu je pro mě docela problém :( Momentálně mám dost depku z toho, že zkouším vysadit všechny mléčné výrobky. Mléko nepiju tak jako tak, ale sýry miluju! A hlavně teď vůbec, ale VŮBEC nemám ponětí co jíst :D Tak, aby to bylo rychlé, zdravé, dostatečně mě to zasytilo, a chutnalo mi to.

Na snídani většinou mám ovesnou kaši se strouhaným kokosem a sušenými švestkami. Odnaučila jsem se ji přislazovat medem nebo javorovým sirupem, juhuuu. Na svačinky třeba oříšky, občas nějaký sojový pudink, domácí buchtu. Na oběd maso (krůtí, hovězí, losos, duhový pstruh, kuřecí) s jasmínovou rýží nebo quinoou. Na večeře domácí chleba se slunečnicovými semínky (ne čerstvý) se šunkou. Mrkve mu nejspíš taky nevadí. Je to takové ošemetné, že ty koliky vůbec nemusí mít z jídla, ale že se mu ten trávicí systém teprve rozjíždí. Tak uvidíme jak to bude bez mléčných výrobků... Těším se až tohle období bude za námi, a zase budu moct vymýšlet nové recepty a jíst cokoli :)

ZDRAVÍ A CVIČENÍ
Po měsíci od porodu jsem zkusila poprvé cvičit, dřív ani moc nebyla nálada, natož čas. Uff! No řeknu vám, když člověk tři čtvrtě roku nic nedělá, přibere 18kg, za měsíc shodí 11kg a ještě málo spí, tak to na "kondičce" jde fakt poznat. Cvičila jsem tyto poporodní videa na Fitness Blenderu:Pak jsem si pustila ještě nějaké video s Jillian Michaels, ale po 5 minutách jsem ho vypla s tím, že to fakt nedám, a zničit se nechci. Celkově mě bolí klouby, hlavně kolena - zkusím doplnit víc vápník a uvidíme, přičítám to váhovým skokům, x hodinám houpání malého na balóně, a kojení. Při některých cvicích, hlavně na vnitřní stranu stehen, mě bolely pánevní kosti. Porod byl v pohodě pro mě, ale přeci jen je to ještě docela nedávno, a ty kosti se taky musí dát dohromady. :) S každým dnem je to lepší. A hlavně se člověk protáhne hezky. Malej sice spí hlavně v kočárku a doma ne, takže je těžký si najít čas když manžel není doma aby pohlídal. Ale to asi každá máma zná.

Jednou až dvakrát týdně bych teď chtěla chodit na H.E.A.T., což pro mě osobně je skvělý způsob jak začít se cvičením, a hlavně potrénovat trochu výdrž, budovat tu kondičku zase. :) Plus je tu ten faktor, že vypadnu na chvilku z domu a nebudu jen s miminkem - i když ho moc miluju, nemusím s ním trávit 24h denně.

To byl týden na světě, prďolka náš :)
Váha se mi zatím zastavila, už druhý týden mám víceméně stejně, a to 7 kg nahoře od předtěhotenské váhy. Jsem zvědavá, jestli až začnu víc cvičit, to půjde dolů, nebo se to stoplo kvůli kojení.. Zkoušela jsem obléct svoje rifle, a hurá, zapnu je! Sice se v nich ještě neposadím, protože by ruply asi, ale obleču a zapnu!! :D :D

Tak já se zase brzy ozvu s novinkami!Žádné komentáře:

Okomentovat